Klub Turystyki Rowerowej
MASA TURYSTYCZNA


GŁÓWNA WYDARZENIA AKTUALNOŚCI DOKUMENTY ZARZĄD KLUBU O NAS KONTAKT



Inspekcja Bulwarów
KTR Masa TurystycznaKTR Masa TurystycznaKTR Masa TurystycznaKTR Masa TurystycznaKTR Masa Turystyczna
KTR Masa TurystycznaKTR Masa TurystycznaKTR Masa TurystycznaKTR Masa TurystycznaKTR Masa Turystyczna

12.05.2024

    Bulwary Filadelfijskie to cel niedzielnej wycieczki.  Najnowszą ścieżką rowerową, rześkim rankiem, w dobrych humorach wyruszyliśmy do Torunia. Słoneczna pogoda, piękna przyroda oraz  pogaduchy umilały przejazd i nie wiadomo kiedy znaleźliśmy się pod pomnikiem M. Kopernika. A stamtąd już kilka kroków i w naszym ulubionym miejscu ...  kawka i pyszne lody. Gdy podnieśliśmy poziom energii i cukru, to sprawdziliśmy jak wyglądają bulwary nad Wisłą po remoncie - mogą się podobać, przyjemne miejsce na relaks i odpoczynek, więc zrobiliśmy małą rundkę i udaliśmy się na obiad, po którym obraliśmy kierunek dom. Tym razem starą trasą przez Skłudzewo, trochę po szutrach, trochę po piaskach i dziurawym asfalcie ale przynajmniej nie było nudno. Inspekcja udana, odbiór dokonany to można spać spokojnie.
(aw)
Na drogach do przeszłości - Rajd rowerowy dawnym Traktem Gniewkowskim
PlakatZdjęcie grupowe uczestników wycieczki.Jeden z przystanków, na którym archeolog Robert Grochowski opowiadał o przeszłości.
Historia opowiadana przez archeologa Roberta Grochowskiego.Tędy przebywał ważny trakt handlowy - mówił Robert Grochowski.Pomnik księcia Władysława Białego.Zdjęcie grupowe uczestników w Gniewkowie.

11.05.2024

    Za Nami kolejna już edycja rajdu rowerowego dawnym Traktem Gniewkowskim. Od Bydgoszczy, przez D.A.G. Fabrik Bromberg, Puszczę Bydgoską  do Gniewkowa. Wzdłuż średniowiecznych, zapomnianych traktów handlowych? Nic bardziej mylnego ! Trakt jest wciąż widoczny i dostępny dla wszystkich. 38km podróży w przeszłość, ale nade wszystko w teraźniejszość. Z cudowną, wiosenną paletą widoków, barw, zapachów, odgłosów żyjącego lasu, smaków kanapek które zrobiliśmy na drogę. Wszystko to w towarzystwie ludzi, którzy odbierają świat na zbliżonej częstotliwości. To był bez wątpienia dobry czas.
    Rajd zorganizowali wspólnymi siłami KTR „Masa Turystyczna” Bydgoszcz, Pracownia Archeologiczna „Imladis”, Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Bunkier.
cdn.
(js)
Rajd Gwiaździsty w Lubostroniu
Ekipa klubów "Masa Turystyczna" i "Gryf" gotowi do wyjazdu.Klubowicze w drodze do Lubostronia.Przerwa w cieniu dla ochłody.Uczestnicy Rajdu na śluzie.W drodze do Lubostronia.
Zdjęcie wszystkich uczestników Rajdu Gwiaździstego w Lubostroniu.W drodze do Łabiszyna.Klubowicze na wyspie w Łabiszynie.Uczestnicy na mostku w Łabiszynie.W drodze do domu.

03.05.2024

    3 maja, to data szczególna, bo oprócz święta narodowego Konstytucji 3 maja, również jest to święto rowerzystów z województwa kujawsko-pomorskiego. Tego dnia odbywa się największa impreza organizowana spontanicznie i oddolnie przez samych miłośników dwóch kółek Rajd Gwiaździsty w Lubostroniu, choć również posiada inne nazwy w zależności od klubów. Od zeszłego roku w jego organizację zaangażowała się Kujawsko-Pomorska Rada Turystyki Kolarskiej PTTK.
    W samo południe wstawiło się kilkadziesiąt klubów oraz niezrzeszonych kolarzy, którzy po przywitaniu się oraz zrobieniu grupowego zdjęcia, rozeszli się po włościach hrabiego Skórzewskiego. Część osób poszła powspominać i poopowiadać przygody, które przeżyli w ostatnim roku przy kawie serwowanej przez pałacową restaurację. Inna część osób poszła pozwiedzać piękne i urokliwe zakątki przypałacowego parku posiadające w swoich zasobach Pomniki Przyrody. Na chętnych czekało również zwiedzanie wnętrz Pałacu wybudowanego w latach 1795-1800, który od 15 listopada 2023 r. rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej został uznany za Pomnik Historii.
    Po pierwszej części atrakcji w Zespole Pałacowo-Parkowym w Lubostroniu, uczestnicy przemieścili się na wyspę w Łabiszynie, na której czekała kolejna porcja atrakcji. Było i ognisko oraz punkty gastronomiczne, były także występy artystyczne. Było również zwiedzanie zabytków miasta z przewodnikiem, dzięki któremu można było poznać ciekawą historię Łabiszyna.
    W tak miłej i ciekawej atmosferze dzień minął bardzo szybko i wszyscy rozjechali się w swoich kierunkach obiecując sobie spotkać się znowu conajmniej za rok w tym samym miejscu.
(rp)




Starsze


© KTR Masa Turystyczna