Klub Turystyki Rowerowej
MASA TURYSTYCZNA


GŁÓWNA WYDARZENIA AKTUALNOŚCI DOKUMENTY ZARZĄD KLUBU O NAS KONTAKT


Świąteczna pomoc


22.12.2023
    Na początku grudnia ogłosiliśmy wśród klubowiczów zbiórkę charytatywną rzeczy dla Społeczności Mieszkania Usamodzielnienia. Finał akcji odbył się podczas Rajdu rowerowego "VI Spotkanie Mikołajkowe", na którym zebraliśmy pokaźną ilość datków dla naszych podopiecznych. W tym tygodniu przedstawiciel KTR Masa Turystyczna przekazał dary oraz życzenia świąteczne członkom Społeczności. W odpowiedzi otrzymaliśmy piękne podziękowania.


KTR Masa Turystyczna Bydgoszcz19.10.2023

W zakładce Dokumenty dostępna jest do pobrania Uchwała ZG PTTK w sprawie składek członkowskich na rok 2024. Zapraszamy do zapoznania się z nią obecnych członków Klubu jak i sympatyków planujących wstąpić w nasze szeregi.    Październik miesiącem walki z rakiem piersi
03.10.2023

Zapraszamy serdecznie na Il edycję Różowego Rajdu Pieszego. Rajdem tym solidaryzujemy się z kobietami walczącymi z rakiem piersi. Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet na świecie.

     Różowy Październik to miesiąc Świadomości Nowotworów Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka. Zróbmy sami wstążkę w domu i zabierzmy ją ze sobą na rajd. W ten sposób pokażmy, że mamy świadomość jak ważne jest wspieranie osób chorych, a także jak ważne są badania profilaktyczne.
     Start rajdu:
Dnia 07.10.2023r, godzina 10:30, pętla autobusowa Błonie.
     Trasa:
Długość trasy około 15 km, drogi leśne i miejskie.
     Miejsce docelowe:
leśnictwo Nadkanale, nasz rajd kończymy ogniskiem.
     Uwagi:
- Rajd odbędzie się bez względu na pogodę
- Prowiant w własnym zakresie (kiełbaski na ognisko, herbata, kawa)
- Wklejka do książeczki OTP
- Na miejsce startu można dojechać autobusami MZK kierującymi się na Pętlę Błonie.
- Powrót autobusem MZK nr 90 godzina 18:31 lub na pieszo lub innym sposobem.
- Na rajd zalecamy Kijki do Nordic Walking.
- Osoby chętne i zdecydowane proszone są o potwierdzenie uczestnictwa wysyłając wiadomość do Klubu Turystyki Rowerowej "Masa Turystyczna".


Październik miesiącem walki z rakiem piersi01.10.2023

    Od 1985 roku październik jest miesiącem walki z nowotworem piersi, a symbolem walki z rakiem jest różowa wstążka. Klub solidaryzując się w tej walce i z naszymi koleżankami dodał na ten okres do swojego logo różową wstążeczkę.
Delegaci bydgoskich klubów rowerowych na Zebranie Kujawsko-Pomorskiej Rady Turystyki Rowerowej.
14.01.2023

Obrady Kujawsko-Pomorskiej Rady Turystyki Kolarskiej PTTK

    W sobotę 14 stycznia 2023 r. zebrała się Kujawsko-Pomorska Rada Turystyki Kolarskiej PTTK w siedzibie Oddziału Miejskiego w Toruniu aby wysłuchać sprawozdań klubów rowerowych za ostatni okres, a także omówić plany na zbliżającą się przyszłość. Dyskutowano również nad promocją i rozwojem turystyki rowerowej w naszym województwie. Przedstawiono również plan imprez ogólnokrajowych, które odbędą się 2023 roku.
Najważniejszym punktem spotkania były wybory nowych członków Rady na nabliższą kadencję.
    Do powyższej Rady został wybrany między innymi członek Klubu Turystyki Rowerowej "Masa Turystyczna" z Bydgoszczy, Robert Piasecki.
    W wyniku głosowania Kujawsko-Pomorska Rada Turystyki Kolarskiej PTTK ukształtowała się w składzie:
Przewodniczący - Paweł Grabczewski (WKKR Cyklista Włocławek),
Wiceprzewodniczący - Waldemar Wieczorkowski (KTK Przygoda Toruń),
Sekretarz - Daniela Michalak (KTK Przygoda Toruń),
Członek - Lidia Kaczmarek (KTR Kujawiak Inowrocław),
Członek - Jarosław Pałczyński (KTR Horyzont Izbica Kujawska),
Członek - Robert Piasecki (KTR Masa Turystyczna Bydgoszcz),
Członek - Lech Springer (KTR Goplanie Kruszwica).


(rp)


kartka

25.09.2022

Klubowicze w Zarządzie Oddziału
    W dniu 25 września 2022 roku obradowało Walne Zebranie Delegatów Oddziału Miejskiego PTTK w Bydgoszczy, w którym uczestniczyło dwóch naszych klubowiczów Robert i Sławek.
    Podczas obrad obydwoje zostali zgłoszeni, a następnie wybrani do nowo powołanego Zarządu Oddziału oraz jako delegaci na VI Regionalną Konferencję Oddziałów PTTK województwa kujawsko-pomorskiego.
    Gratulujemy wyboru i życzymy owocnej pracy.


20.06.2022

9 czerwca troje klubowiczów udało się na 62 Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK do Kołobrzegu połączony z kursem i egzaminem na Przodownika. Po wielogodzinnych wykładach z wielu dziedzin ogólnie pojętej turystyki, nadszedł czas wymagających egzaminów. Żeby nie było lekko, wyniki nabytej wiedzy mieliśmy dopiero poznać na zakończenie Zlotu. Po części kursowej zaczął się okres praktyczny, czyli jazda, jazda, rower... i piękne widoki, które roztaczały się w samym Kołobrzegu jak i jego okolicach. A wieczorami zlotowicze integrowali się ze sobą przy wieczorkach tanecznych, ogniskach i innych imprezach.
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i tak nastał dzień ostatni Zlotu.
Uroczystość zakończenia 62 Zlotu Przodownickiego rozpoczęła część artystyczna. Po niej uroczystość nabrała bardziej oficjalnej oprawy, na której zostały wręczone puchary za rywalizacje i konkursy, odznaczenia i dyplomy. Nasz Klub również został uhonorowany dyplomem za zajęcie IX miejsca w konkursie na najaktywniejszą komisję, klub, sekcję turystyki kolarskiej w latach 2021-2022 w kategorii komisje oddziałowe i kluby.
Na sam koniec zostawiono najważniejszą, z naszego punktu widzenia, część Uroczystości, czyli ogłoszenie wyników egzaminów i wręczenie odpowiednich legitymacji i odznak.
Miło nam poinformować, że kol. Magda, Sławek i Robert pozytywnie zdali egzamin i z dniem 17 czerwca nabyli uprawnienia Przodowników Turystyki Kolarskiej.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w działalności przodownickiej.

28.04.2022

       W dniu 28 kwietnia odbyło się zebranie Klubu aby między innymi uroczyście wręczyć Kolarskie Odznaki Turystyczne (w różnych stopniach).
Jesteśmy dumni z aktywności naszych Klubowiczów, jednocześnie życząc wszystkim samozaparcia i dążenia do dalszych aktywności i zdobywania kolejnych odznak.
      Odznaczonym gratulujemy zdobycia odznak.


Zarząd Klubu


Zdrowych, pogodnych świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja
życzy
Klub Turystyki Rowerowej
MASA TURYSTYCZNA

W wyniku rosyjskiej napaści militarnej na Ukrainę Polska przyjęła uchodzącą przed najeźdźcą kilkusettysięczną grupę Ukraińców. Dzisiaj, pozbawieni podstawowych środków do życia oczekują naszej pomocy.
W związku z powyższym Zarząd Główny PTTK podjął uchwałę, której pełna treść jest do przeczytania po kliknięciu w ten link lub zdjęcie obok.
W dniu 25.11.2021r na Walnym Zebraniu Klubu wybrano nowy zarząd. Naszym okrętem sterować będą:
Prezes - Przemysław Ziarnik,
z-ca Prezesa - Marcin Teresak,
Sekretarz - Robert Piasecki,
Skarbnik - Jarosław Szczepaniak.

Życzymy pomyślnych wiatrów nowym władzom oraz wszystkim członkom Klubu.©KTR Masa Turystyczna 2023